Teknokent’imizden İTÜ ARI Teknokent’e Ziyaret

BLOG geri dön

Teknokent’imizden İTÜ ARI Teknokent’e Ziyaret

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde yürütülen TGB’ler Arası Mentorluk Programı kapsamında, 2024 yılı için Kastamonu Teknokente yol arkadaşlığı yapacak olan İTÜ ARI Teknokent’e ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete Kastamonu Teknokent’ten Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, Tosya MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karamanoğlu, Teknokent Akademi Koordinatörü Öğr. Gör. Zuhal Arife Küçük, Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve İdari-Mali İşler Sorumlusu Kazım Yasin Özbey, Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Tuba Külçe, Patent Destek Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun, Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Berkan Güngör, Sosyal Sorumluluk Projeleri Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mücahit Muslu katılım sağladı. Toplantıya İTÜ Arı Teknokent’ten Genel Müdür Prof. Dr. Attila Dikbaş, Genel Müdür Yardımcıları Arzu Eryılmaz ve Serap Demirhas, Tesis Müdürü Cesim Kılıç, Operasyon ve Proje Geliştirme Müdürü Aslıhan Bülbül ve Kutay Güneştepe, ARI TTO Koordinatörü Serdar Çalış, İşbirlikleri ve Paydaş İlişkileri Yöneticisi Hande Kanbir, İş Geliştirme Uzmanı Şimal Büyükeren ev sahipliği yaptı.

Toplantıda patentlerin ticarileştirilmesi, Danışmanlık ve Ar-Ge hizmetleri geliştirme, girişimcilik programları, Teknokent yönetim süreçleri, Arı Teknokent ve Girişimcilik Ekosistemi, Arı Teknokent operasyonel süreçleri, Teknokent firmalarının kira ödeme süreçleri, Arı TTO süreçleri hakkında birimler arasında işbirlikleri ve süreç yönetimi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantının ardından İTÜ Çekirdek firmaları ziyaret edildi.

Bu gönderiyi paylaş

BLOG geri dön